Woltlab Turkish Language

 • 5.0.10'u indirmek için tıklayınız. 5010tr_wo_privacy_pollicy_xml_verified.zip


  Woltlab 4.1.6 Türkçe Çevirisi Hakkında

  Arkadaşlar, woltlab 4.1.6 çevirisi tamamlandı, ek dosyalar bölümündeki tr_4.1.6.zip dosyasını indirdikten sonra bu arşiv dosyasının içinde bulunan tr.xml paketini sisteminize yükleyebilirsiniz. Bu çeviride önemli bir nokta var, belirtmeden geçmek istemedim, çeviri dosyasında bulunan Gizlilik Politikası kısmı Türkçe'ye çevrilmemiştir, zira bu politikalar bulundukları ülkeye göre değişiklik gösterir. Mesela Almaya'da ki gizlilik politikası ile çeviriye kaynak olan ve temelde amerikan yasalarına dayanan ingilizce gizlilik politikası da Türkleri veya Türkiye'yi bağlamayabilir ve şu adreste belirtilen metin ile birebir aynıdır. Sizlere tavsiyem eğer sitenizde gizlilik politikasını etkinleştirdiyseniz, kendi gizlilik politikanızı bulunduğunuz ülke şartlarını, yasalarını ve kullanıcılarınızı temel alarak değiştirmenizdir. Keyifli forumlar.. :)


  About Turkish Translation of Woltlab 4.1.6


  Friends, woltlab 4.1.6 translation is completed, you can have it via attachments which is tr_4.1.6.zip, download this archive file and extract it, there is tr.xml file in it, you can upload this *.xml file to your burning board. There is an important point of this translation, let me explain it, there is privacy pollicy section in language file, it stays in English because these pollicies can vary from country to country. For instance German laws cause to occur different privacy pollicy. In english file I believe US laws are considered in first place, you can see this privacy pollicy here. So translating it to Turkish wouldn't be meaingfull so i left it untranslated. If you enable privacy pollicy for your site I strongly suggest you to change this section which should be based on your country's laws, conditions and user profiles. Have a nice burning boards.. :)  Woltlab 4.1.0 Tükçe Çeviris Hakkında


  Değerli Arkadaşlar Woltlab 4.1.0 Türkçe çevirisine ek dosyalarda bulunan wbb_4.1.0.zip adlı dosyayı indirerek ulaşabilirsiniz, mesajın devamında nasıl yükleme yapacağınız yazmaktadır ancak yine takıldığınız noktalar olursa bu konu üzerinden sorabilirsiniz. Sizden ayrıca ricam eğer bir noksan, eksik ya da çeviri hatası gözünüze çarparsa söylemeniz, elimden gelen en üst noktada dikkat ediyorum ama bazen gözden kaçan şeyler olabiliyor. Bu çeviri şu aşağıda listelediğim metinlerin ya da woltlab paketlerinin Türkçe çevirisini içermektedir. Eğer bir aksilik çıkmazsa blog, galeri ve filebase gibi uygulamaları da Türkçe'ye çevirmek istiyorum ve zamanla eklemeyi düşünüyorum. Hepinize keyifli forumlar diliyorum.

  About Turkish Translation of Woltlab 4.1.0


  Dear frineds, Woltlab 4.1.0 Turkish translation is completed and you can have it from attachments of this message which is named wbb_4.1.0.zip. There are explanations about how to intall a language file on this message but if you have any question please feel free to ask me in this thread. If you see any spelling, grammer, typo like fault in translation, please let me know. Even i try to be very carefull, sometimes there could be little mistakes. This file includes the translation of those texts or woltlab packages listed just below. In time i want to translate blog, gallery and filebase so please follow this thread for continues development of translation. Enjoy your forum..


  • com.woltlab.wcf.legalNotice (Impressum)
  • com.woltlab.wcf.moderatedUserGroup (Moderated User Group)
  • com.woltlab.wcf.conversation (User Conversation System)
  • com.woltlab.wcf.infraction (User Infraction System)
  • com.woltlab.wbb (Woltlab Burning Board)
  • com.woltlab.wcf (Woltlab Community Framework)


  These translations is based on Woltlab Buring Board 4.0.x, Woltlab Filebase 2.0.x, Woltlab Community Blog 2.0.x versions. We tried our best to give you the most reliable and usable Turkish translation.

  Woltlab Buring Board 4.0.x, Woltlab Filebase 2.0.x, Woltlab Community Blog 2.0.x sürümlerine göre, Türkçe'mize mümkün olduğunca sadık kalınarak ve anlaşılır olmasına özen gösterilerek çeviri yapılmıştır.

  Şu anda Attachments kısmında indirebileceğiniz en güncel dosya Woltlab_4.0.1_TR.zip dosyasıdır. Diğer dosyalar eski sürümlere aittir.

  Türkçe Açıklama (Explanation in Turkish)

  Değerli Woltlab Buring Board kullanıcıları,

  Woltlab 4.0.0 sürümlerinden önce çoklu dil desteğini resmi olarak kendi sağlıyordu. Ancak 4.0.0 sürümleriyle birlikte resmi olarak desteklediği sadece iki dil bulunmaktadır. Bunlar Almanca ve İngilizce'dir. Bunun dışındaki dillere olan resmi desteğini kesmiştir. Ancak gerek sisteme olan yatkınlığımızdan gerekse bu işi iyi yapabileceğimize olan inancımızdan dolayı Türkçe çevirisini gönüllü ve herhangi bir maddi karşılık almadan yapmak ve sizlere sunmak istedik. Bunu yaparken elimizden geldiğince Türkçe'mize sahip çıktık ve Türkçe kelimelere öncelik verdik, sadık kalmaya çalıştık. Ancak sürekli Türkçe kullanacağız diye de anlamsız sonuçlar ya da herhangi bir dil çevirici servis kullanır gibi (Google Translate vb..) garip neticeler çıkmaması için karşılığı net olmayan kelimeler yerine anlamı bozmadan yine en yakın karşılığı bulmaya ve kullanmaya çabaladık. Diliyoruz ki; Woltlab'ın bu son sürümü ile sizlere sağladığı yenilikçi tartışma ve sohbet ortamında keyifli ve hoşca vakitler geçirirsiniz.

  Kurulumdan Önce Önemli Not:

  Eğer sisteminize Woltlab Burning Board, Woltlab Community Blog ve Woltlab Filebase uygulamalarının hepsini birlikte yükleyecekseniz, Ek dosyalar (attachments) bölümündeki tüm dil dosyalarını aynı şekilde ve ayrı ayrı yüklemeniz gerekir. Hangi uygulamayı sisteminize yüklerseniz yükleyin, onun ilgili dil dosyasını indirip sisteme kurun, dosyaların birbiri üstüne yüklenmesi herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

  tr.zip: WoltLab Burning Board 4.0.0 pl 1 Türkçe Çevirisi
  tr_blog_2.0.zip : WoltLab Community Blog 2.0.0 Türkçe Çevirisi
  WFB_2.0.0.zip : WoltLab Filebase 2.0.0 Türkçe Çevirisi

  Kurulum

  • Öncelikle bu başlığa eklediğimiz tr.zip adlı ek dosyayı bilgisayarınıza indirin.
  • 7zip (windows) ya da işletim sisteminize uygun benzeri bir arşiv programı kullanarak, arşiv dosyası içinde bulunan tr.xml dosyasını çıkarın.
  • Çıkardığınız bu dosyayı Yönetim Kontrol Paneli (ACP)'ni kullanarak sisteme eklemeniz gerekmektedir.
  • Bunun için ACP'ye yani Yönetim'e giriş yapın veACP'de Görünüm -> Diller -> Dil İçeri Aktar seçeneğini seçin.
  • Açılan pencerede Dil Dosyası Yükle seçeneğinin yanındaki Dosya Seç düğmesini tıklayarak açılan pencereden bilgisayarınızdaki tr.xml dosyasını seçin ve Gönder düğmesine tıklayın.
  • Düğmeye tıkladıktan sonra kısa bir süre içinde dil dosyası sisteminize yüklenecek ve yeşil bir çubuk üzerinde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Girdi Kaydedildi bilgisini göreceksiniz.
  • Bu aşamada sisteminizi İngilizce olarak kurduğunuz ve Türkçe'yi henüz varsayılan dil olarak belirlemediğiniz için sisteminiz halen Türkçe görünmeyebilir.
  • Bunun için Görünüm -> Diller -> Dilleri Listele bölümünden Türkçe dilini gördüğünüz satırda, ID sekmesi altındaki ve resimde gösterilen ikinci seçenek yani Varsayılan Olarak Ayarla seçeneğini seçmeniz gerekir.

  Önemli Not: Ayrıca sistemi İngilizce yüklediğiniz için tüm kullanıcılarınızın öntanımlı forum arayüz dili İngilizce olarak seçilmiş olabilir. Bunun için ya İngilizce dilini sistemden silmeniz ve böylece Türkçe'yi otomatik olarak tüm kullanıcılara tanımlamanız ya da çoklu dil seçeneğini etkinleştirip, kullanıcılarınıza profil ayarlarından dillerini Türkçe olarak seçmelerini söylemeniz gerekebilir. Eğer forumda İngilizce içerik kullanmayacaksanız, İngilizce dil dosyasını kaldırmak daha kestirme ve hızlı bir çözüm olacaktır.

  Türkçe dili ile ilgili istekleriniz, önerileriniz ve karşılaşabileceğiniz hatalar için lütfen bu forum başlığını kullanarak bizlere bilgi veriniz.

  Bu çeviriden herhangi bir maddi karşılık beklemedik ve almadık ancak bizi desteklemek isterseniz. Bu bağlantıyı kullanarak dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Hepinize iyi forumlar dileriz..

 • Thank you expect in the nearest time.

  ...

 • @AirGunTurk I just started from scratch with the release of WBB 4.0. I don't update existing wbb 3 translation, i translate whole document from beginning for wbb 4.0

  Currently %60 has been completed. Later than i will continue with blog 2.0..

 • %95 has been done.. I will test it at weekend on localhost then i believe at monday you will have it.
  Also they released pl 1 version of software, i need to check it too if there are untranslated lines.

  You can easily verify with XML Notepad 2007, you have an option to compare two files (and each modification is highlighted if necessary, with different color for lines modified, removed or added) :)

  old but its the best to help translators

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!